Готуйтеся до купелі заздалегідь. Спонтанне купання в крижаній воді не може загартувати і зміцнити організм. Навпаки – такі дії можуть спричинити погіршення самопочуття. Починати загартовуватись краще поступово, з прохолодного душу або обливання, повільно знижуючи температуру води і збільшуючи тривалість процедури.
Перед зануренням у воду зробіть енергійну розминку. Не варто швидко пірнати у воду: спочатку намочіть обличчя, груди, живіт та спину і лише після цього занурюйтесь по шию. Не слід пірнати з головою, адже це може призвести до різкого охолодження організму. Безпечне перебування у крижаній воді – 3-5 секунд. Для людей, які роками практикують загартування водою, не рекомендується перебувати в ополонці довше 2 хвилин.
Після купання якнайшвидше зніміть мокрий одяг, швидко розітріться рушником і одягніться. Одяг та взуття повинні бути сухими, теплими та просторими. Вони мають легко і швидко одягатись, без ґудзиків, застібок та шнурівок.
Прислухайтесь до свого організму, адже реакція на холод індивідуальна. Вона залежить від багатьох факторів: віку, статті, фізичної підготовку тощо. Різка зміна температури може викликати запаморочення, блювання та шум у вухах, спазм коронарних артерій, аритмії, рефлекторну зупинку серця, виникнення судом навіть у цілком здорової людини.
Вживати алкоголь та курити перед зануренням у крижану воду дуже небезпечно. Алкоголь розширює судини, що значно збільшує тепловіддачу. Куріння суттєво порушує кровообіг, збільшуючи ступінь охолодження.
Не варто купатися вагітним жінкам та дітям до 6 років. Старші діти можуть купатися лише під наглядом дорослих.
Хрещенські купання слід проводити в спеціально обладнаних місцях з перевіреним дном та в присутності медиків і рятувальників.
А також пам’ятайте, що дотримання елементарних правил безпеки збереже ваше життя та здоров’я.