Антибіотики вбивають бактерії або зупиняють їхній розвиток. Так вони допомагають організму протистояти захворюванню. Вони можуть як атакувати клітинні стінки мікроорганізмів, так і впливати на їхній обмін речовин. Наприклад, пеніцилін втручається в синтез клітинної стінки бактерії, у якій утворюються дірки. Бактерії стають нежиттєздатними та просто лускаються.
Інші типи антибіотиків борються з виробництвом бактеріями білків, що необхідні для їхнього існування. Є антибіотики, що ставлять блоки в транспортних системах у стінках клітин, щоб порушити природний баланс клітини. Отже, бактерії вмирають, не продовжуючи розмноження.
Є безліч класифікацій антимікробних препаратів. Наприклад, за характером впливу на бактеріальну клітину існує 2 групи антибіотиків.
Бактеріостатичні. Препарати цього виду залишають бактерії живими, але позбавляють їх здатності розмножуватися. Цю групу антибіотиків, зазвичай, призначають при легкому й середньому ступенях перебігу інфекційних захворювань.
Бактерицидні. Ця група антибіотиків вбиває бактерії, але фізично вони все ще присутні в середовищі. Препарати призначають хворим із тяжкими інфекціями та з ослабленими захисними функціями організму.
Повну класифікацію антибіотиків можна подивитися тут https://bit.ly/3S2qHDn
Не існує антимікробного препарату, який би подіяв на всі види бактерій. Саме тому призначати антибіотики має ЛИШЕ лікар!