Значна частина лісових пожеж трапляється у весняно-літній період. З настанням сухої та вітряної погоди з підвищеною температурою повітря створяться небезпечні умови для лісових насаджень. У цей час ліс відвідує велика кількість людей, що призводить до різкого зростання джерел вогню. Людський фактор є сьогодні основним чинником у виникненні загорянь та пожеж. В результаті – за кілька годин неконтрольована пожежа може знищити цілі лісові масиви. Тобто нанівець підуть десятки років людської праці, загине чимало корисних комах, птахів, звірів.
Щоб уникнути лісових пожеж, треба обов’язково дотримуватися правил поведінки в лісі. А це насамперед:
– не розводьте багать у лісі, окрім призначених для цього місць;
– намагайтеся не палити цигарок в лісі, не кидайте недопалки в місцях з сухою підстилкою;
– забороняється використовувати в лісі піротехніку та інші вибухові й пожежонебезпечні речовини;
– не кидайте предмети із залишками паливно-мастильних матеріалів, не експлуатуйте техніку і автомобілі з несправною паливною системою;
– не створюйте смітники в лісі та на прилеглих територіях;
– категорично забороняється випалювати суху рослинність на землях лісового фонду та на господарських землях, що прилягають до лісових масивів.
У разі виявлення пожежі обов’язково повідомте рятувальну службу за телефоном 101.
Доводимо до вашого відома, що з настанням пожежної небезпеки будуть тимчасово перекриті в’їзди до лісових масивів, що мають високий ризик виникнення пожеж.
Просимо з розумінням поставитися до такого тимчасового запобіжного заходу.
Пам’ятайте: ліс – це легені планети. Особливого його потрібно берегти зараз, коли загострилися природні та екологічні проблеми. Давайте спільними зусиллями поставимо заслін лісовим пожежам!
НКП у місті Нетішині НМЦ ЦЗ
та БЖД Хмельницької області