Тридцять друге пленарне засідання Нетішинської міської ради VIII скликання відбулось 23 грудня. Більше 60 питань було винесено на розгляд порядку денного. Стосувались вони різних сфер життєдіяльності міської територіальної громади.
Розпочали свою роботу депутати з хвилини мовчання – данини пам’яті за загиблими воїнами та всіма мирними українцями під час повномасштабної війни з російським агресором.
Депутати привітали своїх колег Катерину Янович, Анатолія Олійника та секретаря міської ради Івана Романюка, які за активну громадянську позицію, самовіддане служіння українському народові, участь у національному відродженні України, патріотизм, вагомий внесок у наближення перемоги та з нагоди Дня місцевого самоврядування нагороджені Подяками Хмельницької обласної ради.
Директор Нетішинського ліцею №1 Таміла Соболик прозвітувала перед депутатами про виконану роботу щодо зміни типу закладу освіти на ліцей, який надаватиме профільну освіту (відповідне рішення було прийнято міською радою у червні нинішнього року).
Розгляд порядку денного традиційно розпочався з депутатських запитів. Було підтримано 3 депутатські запити Сергія Почебули (Самопоміч). 2 з них стосувались оприлюдненого початку громадського обговорення містобудівної документації: "Внесення змін до генерального плану м. Нетішина та плану зонування території м. Нетішина": про необхідність забезпечення оприлюдненого повідомлення, відповідно до вимог чинного законодавства та збільшення на 14 днів терміну обговорення змін геплану через обмежений доступ користувачів Інтернету (причина цьому -погодинні відключення електроенергії). У 3-му депутатському запиті йшлося про усунення неточностей в переліку необхідних документів під час реалізації місцевої програми часткової компенсації вартості придбаних генераторів в умовах воєнного стану (місцева програма).
Одноголосно міською радою було підтримано звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Конституційного Суду України щодо негайної заборони в Україні російської православної церкви, її структурних підрозділів і залежних від неї організацій.
Внесено зміни до 4-ох місцевих програм: розвитку та підтримки комунальних підприємств охорони здоров’я МТГ і надання медичних послуг на 2021-2024 роки; профілактики правопорушень та боротьби зі злочинністю; фінансової підтримки комунальних підприємств міської ради в 2022 році; «Турбота» (змінами передбачено збільшення фінансування або ж переміщення коштів в межах фінансування програм). Також на 2023 рік затверджено програму заходів національного спротиву.
Рішенням міської ради затверджені статути 2-х мистецьких шкіл «Нетішинської школи мистецтв» та «Нетішинської художньої школи», затверджено на 2023 рік додаткові штатні одиниці у закладах освітянської галузі, створено робочу групу з розробки Стратегії розвитку освіти Нетішинської МТГ на 2024-2027 роки. Натомість, не були затверджені стратегії розвитку 5 ліцеїв міської ради. Всі вони потребують додаткового доопрацювання.
Розглянули депутати фінансові плани комунальних підприємств міської ради на 2023 рік. За результатами голосування затверджені фінансові плани КП «Благоустрій, КП «ЖКО», КП «Книги», КНП «Центр ПМСД».
Рішенням міської ради внесено зміни до бюджету громади на 2022 рік (згідно з бюджетними запитами головних розпорядників коштів бюджету громади було внесено зміни та запропоновано переміщення бюджетних призначень). Так, внаслідок переміщення передбачені кошти на премії працівникам КП «ЖКО», надання пільг окремим категоріям громадян в рамкам програми «Турбота», на забезпечення відновлення працездатності обладнання системи відеоспостереження, придбання комп’ютерної техніки працівникам бухгалтерії управління освіти, придбання 3-ох ноутбуків для ліцею № 3. Також було затверджено звіт про виконання бюджету Нетішинської МТГ за січень-вересень 2022 року.
Міська рада проголосувала за бюджет Нетішинської МТГ на 2023 рік. Визначено доходи бюджету в сумі 560 355 559 грн (доходи загального фонду – 554 213 992 грн, спеціального фонду – 6 141 567 грн). Видатки становлять 557 920 434 грн (551 778 867 – загальний фонд, 6 141567 грн - спеціальний фонд). Як проінформував на сесії міський голова Олександр Супрунюк, прогнозована сума вилучення коштів у 2023 році з бюджету громади до державного бюджету становить 102 млн. грн.
Рішенням міської ради управлінню капітального будівництва виконавчого комітету передано функції замовника капітального ремонту частини будівлі котельні (підвального приміщення) Старокривинського ліцею №5. Прийнято безоплатно з державної до комунальної власності територіальної громади проїзну частину дороги від «БУ №3» до бетонно-розчинного заводу, проїзну частину дороги від бетонно-розчинного заводу до «МУ-13», проїзну частину дороги від АЗС АТ УБ ХАЕС до «Західмонтажвентиляція». Наступним пунктом цього рішення утворено комісію з питань безоплатної передачі об’єктів та затверджено її персональний склад.
Серед блоку «земельних» питань варто виділити питання про затвердження ОК «ЖБК «Успішний 2019» проєкту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у зв’язку зі зміною їхнього цільового призначення для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка). Загалом у переліку значиться 62 земельні ділянки. Переважна більшість присутніх депутатів підтримала таке рішення. Нарешті члени кооперативу матимуть змогу втілити в життя мрію про власний дім.
Відділ з організаційних питань