Сьогодні, 29 жовтня, за ініціативи Інституту педагогіки Національної академії педагогічних наук України, підтримки Міністерства освіти і науки України, обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти, закладів вищої освіти, у Нетішині відбулося урочисте відкриття Х Всеукраїнського фестивалю педагогічних ідей імені Анатолія Фасолі «Мій особистісно зорієнтований урок».
Десять років назад із добрих рук Анатолія Фасолі народився фестиваль педагогічних ідей, простір навчання, майстерності, досвіду...Український педагог і науковець, кандидат педагогічних наук став автором концепції особистісно зорієнтованого навчання української літератури в середній школі. Нині він вже у засвітах.
Цьогоріч освітян, науковців, видавців, журналістів з 16-ти областей України об’єднала нетішинська гімназія «Ерудит», яку очолює Надія Конончук. Тема фестивалю «Літературна освіта в умовах сучасних викликів: адаптація та інновації» та спільна мета – окреслення кола проблем, пов’язаних зі специфікою уроку в умовах особистісно зорієнтованого і компетентнісного навчання, ознайомлення з практичним досвідом, ефективними методиками й технологіями, визначення подальших напрямків реалізації ідей особистісно зорієнтованого навчання.
На відкриття Всеукраїнського заходу завітав міський голова Олександр Супрунюк, секретар міської ради Іван Романюк, заступник міського голови Василь Мисько, представники управління освіти виконкому і Нетішинської міської військової адміністрації.
Захід розпочався хвилиною мовчання в пам'ять про всіх хто загинув у російсько-українській війні. Представники міста Шептицький (у минулому Червоноград), як господарі Всеукраїнського фестивалю у 2019-му році, виконали почесну місію передачі Літопису фестивалю для гімназії «Ерудит», яка радо приймає гостей в Нетішині у ці теплі жовтневі дні.
З вітальним словом до педагогів звернувся міський голова Олександр Супрунюк. Він подякував вчителям за стійкість і наполегливість, навчання дітей в умовах війни, прищеплення любові до рідного слова та наголосив, що освіта є однією із пріоритетних галузей у Нетішині.
Протягом трьох днів на учасників фестивалю чекають: майстер-класи, презентації творчих напрацювань, рольові уроки, педагогічні майстерні, арт-практики, цікаві зустрічі, ОЗОНівська рада, екскурсії містом та багато спілкування з однодумцями.
Для педагогічної спільноти фестиваль уже став місцем ознайомлення з новітніми педагогічними технологіями, майданчиком, який дав змогу реалізувати творчі задуми. Матеріали фестивалю регулярно публікуються в методичних часописах, електронних засобах інформації.
Щиро бажаємо усім учасникам фестивалю отримати гарний досвід, практичні набутки, задоволення від кожного дня проведеного у місті енергетиків, і повернутися додому із вірою у серцях, оптимізмом, новими силами і ідеями, і продовжувати свою важливу працю на благо розвитку України.
Відділ з організаційних питань