Розмір шрифту  Інтервал  Кольорова схема Вимкнути
  • Тобі, Нетішине:
    «Ти – дивовижний влітку й восени, у заметіль весняну чи зимову…»

ЩЕ ОДИН СУЧАСНИЙ КЛАС БЕЗПЕКИ ВІДКРИЛИ В НЕТІШИНСЬКІЙ ГРОМАДІ

03 вер 2024

Сьогодні, 3 вересня, у Нетішинському академічному ліцеї відкрили сучасний клас безпеки, в якому діти мають змогу не просто дізнатися важливу інформацію про те, як діяти в різних небезпечних ситуаціях, а й використовувати навички на практиці. Це другий такий безпековий освітній простір в закладі загальної середньої освіти на території нашої громади.

Клас безпеки – це ініціатива Міністерства освіти і науки України, Міністерства внутрішніх справ та Державної служби з надзвичайних ситуацій України. Всеукраїнський проєкт має на меті ознайомлення учнів з алгоритмом дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій та формування в дітей важливих навичок з питань безпеки життєдіяльності.

На запрошення директора Нетішинського академічного ліцею Таміли Соболик на відкриття осередку безпеки життєдіяльності завітали заступник міського голови Василь Мисько, начальник міської військової адміністрації Григорій Олендра, очільниця управління освіти виконкому міської ради Ольга Бобіна, правоохоронці, рятувальники.

Присутні ознайомились з технічним та методичним забезпеченням класу безпеки. Тут представлені декілька навчальних зон, згідно з вимогами – зони мінної та пожежної безпеки, цивільного захисту, безпеки дорожнього руху, домедичної допомоги. Впоратися з відчуттям тривожності та втоми учні закладу зможуть у зоні психологічного розвантаження, про яку також подбали.

Перший урок в Класі безпеки, для ліцеїстів, пройшов в ігровій формі. Школярі разом із дорослими за допомогою інтерактивної гри відшліфовували знання та вміння щодо дій під час різних надзвичайних ситуацій, бойовий медик , головний сержант Національної гвардії України навчав надавати домедичну допомогу.

На завершення заходу місцеві рятувальники показали школярам пожежно-рятувальний автомобіль, розповіли про його призначення, продемонстрували наявний аварійно-рятувальний інструмент.

Такі класи цьогоріч мають відкритися в усіх закладах загальної середньої освіти нашої громади, що сприятиме формуванню у підростаючого покоління відповідального ставлення до власної безпеки.

Отримані якісні знання щодо культури безпеки – це те, до чого прагнуть рятувальники і освітяни в роботі з дітьми. Оскільки, це гарантія свідомого ставлення до питання безпеки в житті кожної людини, а воно, як відомо, має формуватися ще з дитинства.

Відділ з організаційних питань