Як відомо, у грудні 2005 року Генеральна асамблея ООН оголосила 4 квітня Міжнародним днем просвіти з питань мінної безпеки та допомоги в діяльності, пов'язаній із розмінуванням. Цей день відзначають щорічно.
Сьогодні Україна є найбільш замінованою країною у світі. Через розв’язану російською федерацією війну у країні заміновано значні частини територій. Тисячі боєприпасів залишаються нездетонованими після ворожих обстрілів. Окрім того, що боєприпаси безпосередньо несуть смертельну загрозу та небезпеку травмувань, вони на довгі роки можуть зробити недоступними родючі українські поля для сільськогосподарських робіт.
Попри численні кампанії з інформування про мінну небезпеку й попереджувальні повідомлення, знову і знову надходять звістки про нові жертви. Це є болючим нагадуванням про те, що таких заходів ніколи не буде достатньо.
На жаль, найбільш щільно замінованими залишаються деокуповані регіони.
Саме тому, сьогодні вкрай необхідно сприяти поширенню інформації серед громадськості з цієї вкрай актуальної теми та нагадувати про те, що дотримання простих правил рятує життя.
Алгоритм дій у випадку виявлення небезпечного чи підозрілого предмета:
- Якщо натрапив на підозрілий предмет, не чіпай його та ні в якому випадку не переміщуй в інше місце.
- Познач місце знахідки чи візуально запам‘ятай.
- Відійди на безпечну відстань.
- Зателефонуй за номером 101, 102 та розкажи про знахідку.
- Чекай приїзду фахівців.
Завідувач НКП у м.Нетішині
НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області
Петро ВАСЮТА