Розмір шрифту  Інтервал  Кольорова схема Вимкнути
  • Тобі, Нетішине:
    «Ти – дивовижний влітку й восени, у заметіль весняну чи зимову…»

Життя дітей – найвища цінність держави

Конституція України найвищою соціальною цінністю визнає людину, її життя та здоров’я. Відповідно до статей 3 та 27 Конституції України встановлено, що кожен має право захищати своє життя і здоров’я та інших людей від протиправних посягань.   

         Людина – це особистість, яка створює себе, взаємодіє з іншими, має власні цінності і сенс життя. Важливою умовою розвитку дітей є формування ціннісного ставлення до життя та пошук внутрішніх і зовнішніх ресурсів.

         Життя та здоров’я дітей – це найбільша цінність людства. Навчання дітей  яке їм потрібне для подальшої безпечної життєдіяльності, є важливим завданням для кожного дорослого. Проводити з дітьми цікаві і безпечні ігри. Зробити все, щоб дитячі пустощі з вогнем стали неможливими. Виховувати у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками.

         Щоб уникнути непередбачених ситуацій з дітьми, потрібно дотримуватися таких правил:

контролювати вільний час дітей та місце їх перебування;

навчити надавати домедичну допомогу при нещасних випадках;

проявляти обережність і дотримуватись вимог безпеки, знаходячись з дітьми на ігровому або спортивному майданчику, в транспортному засобі або під час відпочинку на природі тощо.

         Щодо збереження здоров’я та життя дитини важливим є власний приклад батьків. Нагадуємо, що у статті 55 Закону України „Про освіту” зазначено: „...виховання в сім’ї є першоосновою розвитку дитини як особистості. Батьки зобов’язані виховувати у дітей відповідальне ставлення до власного здоров’я,  здоров’я оточуючих”. Тому Ви, батьки, несете повну відповідальність за виховання та поведінку своїх дітей, збереження їх життя та здоров’я.

         Дитячий травматизм ставить завдання щодо систематичної роботи батьків з дітьми, з метою вироблення в їх свідомості стереотипів поведінки в життєвому середовищі. Діти повинні бути озброєні знаннями і навичками правильної поведінки у разі загрози їх життю та здоров'ю. Тому важливу роль відіграє робота дорослих з роз’яснення дітям правил дорожнього руху і прищеплення навичок дисциплінованості на вулицях і дорогах, навколишньому середовищі та побуті.

         Щоб не допустити лиха, батькам необхідно:

не подавати дітям негативного прикладу, порушуючи правила дорожнього руху;

вчити переходити вулицю на зелене світло світлофора, користуватись підземним переходом;

вчити дітей правильно обходити транспорт на зупинках (трамвай – спереду, тролейбус, автомобіль та автобус – позаду);

не дозволяти дітям грати з м’ячем, кататися на велосипеді, роликах на проїжджій частині дороги та поблизу від неї;

дотримуватися правила безпеки під час проведення екскурсій, походів;

не дозволяти розпалювати вогнища біля будівель в населених пунктах, у лісах і лісосмугах (особливо хвойних), поблизу полів хлібних злаків тощо.    

         Ми повинні навчити дітей чітко розрізняти поняття „безпечно” і „небезпечно”, щоб дотримання правил особистої безпеки стало алгоритмом поведінки кожної дитини.

         Шановні батьки, пам’ятайте! Життя та здоров’я дитини залежить від вашого постійного контролю, любові та турботи. 

 

 

Завідувач НКП у м.Нетішині

НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області

Петро ВАСЮТА