Розмір шрифту  Інтервал  Кольорова схема Вимкнути
  • Тобі, Нетішине:
    «Ти – дивовижний влітку й восени, у заметіль весняну чи зимову…»

Копія Про підсумки соціально-економічного розвитку міста Нетішина за 9 місяців 2012 року

Р І Ш Е Н Н Я

 

22.11.2012                                                   м.Нетішин                                                    № 408

 

 

Про підсумки соціально-економічного розвитку міста Нетішина за 9 місяців 2012 року

 

 

 

Відповідно до статті 27, частини 2 статті 42 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", виконавчий комітет міської ради   в и р і ш и в:

 

1.Інформацію про підсумки соціально-економічного розвитку міста Нетішина за січень-вересень 2012 року взяти до відома згідно з додатком.

 

2.Керівникам управлінь, відділів, інших структурних підрозділів виконавчого комітету міської ради:

 

2.1.всебічно проаналізувати роботу за січень-вересень 2012 року за відповідними сферами економіки міста та вжити дієвих заходів щодо усунення виявлених негативних тенденцій;

 

2.2.вжити додаткових заходів щодо підвищення виконавської дисципліни працівників та особистої відповідальності за забезпечення комплексного розвитку міста та галузей.

 

3.Контроль за виконанням цього рішення покласти на в.о. першого заступника, т.в.о. заступників міського голови, в.о. керуючого справами виконавчого комітету міської ради.

 

 

 

 

 

 

Секретар міської ради                                                                              М.М.Степаненко

 

 

 

Додаток

до рішення виконавчого

комітету міської ради

22.11.2012 № 408

 

ІНФОРМАЦІЯ

про підсумки соціально-економічного розвитку

м.Нетішина за січень-вересень 2012 року

 

Упродовж січня-вересня 2012 року виконавчим комітетом міської ради та її структурними підрозділами вживалися заходи щодо впровадження економічних реформ у місті, забезпечення його комплексного розвитку, динамічного зростання економіки і соціальних стандартів, належного життєвого рівня населення та збереження стабільної суспільно-політичної ситуації.

Упроваджувалися організаційні заходи щодо забезпечення роботи місцевого комітету з економічних реформ. Упродовж січня-вересня 2012 року проведено                             4 засідання місцевого комітету на яких розглядались  такі питання:

- забезпечення ефективного функціонування дозвільного центру виконавчого комітету міської ради;

- зміни до Податкового кодексу України. Особливості функціонування спрощеної системи оподаткування;

- сплата єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з використанням електронного цифрового підпису;

- про стан наповнення бюджету міста у розрізі основних податків і платежів та впровадження заходів щодо збільшення надходжень податків і зборів.

Рішенням виконавчого комітету міської ради від 6 лютого 2012 року № 21 затверджено перелік адміністративних послуг, що надаються виконавчими органами Нетішинської міської ради, рішенням від 6 лютого 2012 року № 22 затверджено стандарти адміністративних послуг. Інформація про адміністративні послуги розміщена на офіційному сайті міста.

Упродовж січня - вересня 2012 року підприємствами міста реалізовано промислової продукції (робіт, послуг) 2303,7 млн.грн. або 20,3% від обласного показника. В обсязі реалізації промислової продукції без урахування товарів та послуг, придбаних для перепродажу та реалізованих без додаткової обробки, частка міста Нетішина становила  22,2 відсотка.

У загальному обсязі реалізованої продукції домінувала продукція виробництва та розподілення електроенергії, газу та води і лише 16,9 млн.грн. (0,7%) припадало на продукцію добувної і переробної промисловості, 100% якої становила сировинна продукція.

Середньооблікова чисельність працівників промислової діяльності становила                         4,4 тис.осіб.

У розрахунку на одну особу населення реалізовано промислової продукції на 63,4 тис.грн. (проти 8,6 тис.грн. у середньому по області).

За січень - вересень 2012 року вироблено електроенергії 11124 млн.квт.годин, що порівняно із січнем - вереснем 2011 року менше на 416 млн.квт.годин або на 3,6%. Теплової енергії відпущено споживачам 185,5 тис.г/кал., що більше на 0,9% або на  1,6 тис.г/кал.

 

-  2  -

 

Перевезення пасажирів (з урахуванням перевезень, виконаних фізичними особами-підприємцями) у січні-вересні 2012 року зросли проти січня-вересня          2011 року на 20,2% і становили 471,0 тис.осіб. Пасажирську роботу виконано в обсязі 12,4 млн.пас.км, що на 27,7% більше.

За січень-серпень 2012 року обсяг послуг, реалізованих підприємствами сфери нефінансових послуг, становив 26,7 млн.грн., що на 1,3% більше проти січня - серпня  2011 року. Населенню реалізовано послуг 16,9 млн.грн. (63,1% від загального обсягу), що проти січня-серпня 2011 року більше на 21,6 відсотка.

За січень-червень 2012 року введено в експлуатацію 2015 кв.м загальної площі житла, що в 1,9 раза більше проти січня−червня 2011 року.

Введено в дію 11 житлових будинків індивідуальними забудовниками − 9 за рахунок нового будівництва та 2 шляхом реконструкції старих будівель. Уведено           11 квартир, середня площа квартири становила 183,2 кв.м.

Крім житла введено в експлуатацію будівлі торгових підприємств на                                29 кв.мторгової площі, адміністративно-побутову будівлю промислових підприємств, будівлю для конторських та адміністративних цілей; потужність з виробництва тортів і виробів кондитерських, виробів хлібобулочних з додаванням підсолоджувальних речовин на 1,0 тис.тонн за рік; радіомовні передавачі потужністю 0,02 кВт.

За січень-вересень 2012 року підприємствами міста виконано будівельних робіт на суму 39,3 млн.грн. (7,1% від обласного обсягу), що на 25,1% менше проти січня-вересня 2011 року.

Нове будівництво, реконструкція та технічне переозброєння становили 94,2% від загального обсягу виконаних робіт, решту − поточний і капітальний ремонти.

У вересні 2012 року відбулись громадські слухання щодо будівництва сміттєпереробного заводу.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 15 лютого                          2012 року №91 "Про затвердження Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження" місту Нетішин передбачені кошти у сумі 3 млн. 598 тис. 300 гривень.

Наразі до переліку об’єктів, що фінансуватимуться за рахунок цих коштів включено 21 об’єкт, на яких здійснюватиметься капітальний та поточний ремонт. Також, за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження здійснюватиметься закупівля препаратів стабільного йоду для непрацездатного населення.

За рахунок коштів бюджету міста здійснювалась добудова об’єкта незавершеного будівництва – водопровід (мережі водопостачання) об’єкта цивільного призначення: водозабезпечення у садибній забудові міста Нетішин. 17 вересня         2012 року уведено в експлуатацію 1 чергу.

Обсяг роздрібного товарообороту підприємств роздрібної торгівлі та ресторанного господарства міста за січень - червень 2012 року становив 65,2 млн.грн., що на 13,0% більше (у порівнянних цінах) обсягу попереднього року. В структурі роздрібного товарообороту міста 99,2% припадало на товарооборот торгової мережі.

Роздрібний товарооборот підприємств міста в розрахунку на одну особу за січень-червень 2012 року становив 1785,0 гривень.

-  3  -

 

З метою стабілізації роздрібних цін та недопущення випадків дестабілізації споживчого ринку у місті упродовж січня-вересня 2012 року виконавчим комітетом міської ради здійснювалися заходи щодо розширення доступу на міський ринок безпосередніх виробників сільськогосподарської продукції, а також проводився постійний моніторинг роздрібних цін на соціальні групи продовольчих товарів.

Упродовж січня-вересня 2012 року міською робочою групою із вивчення цінової ситуації на ринку послуг і основних продовольчих товарів здійснено               269 процедур моніторингу та перевірок підприємств торгівлі в місті, у ході яких виявлено 11 порушень, за результатами яких нараховано 1378 грн. штрафних санкцій.

Щодекадно здійснюється моніторинг цін на соціально важливі продукти харчування у роздрібній торгівлі. За результатами моніторингу, протягом 9 місяців 2012 року спостерігалась стабільність цін .

За звітний період проведено 7 нарад-семінарів з керівниками підприємств торгівлі, фізичними особами-підприємцями щодо дотримання вимог законодавства щодо ціноутворення.

Виконавчий комітет міської ради постійно здійснює заходи щодо розширення і вдосконалення мережі підприємств торгівлі та побутового обслуговування населення. Здаються в оренду суб’єктам господарювання приміщення, торгові площі, які належать до комунальної власності територіальної громади міста. Упродовж звітного періоду виконавчим комітетом міської ради вжито заходів щодо розширення та удосконалення мережі підприємств житлово-комунального господарства, розвитку транспорту і зв’язку у місті. Упродовж 9 місяців 2012 року погоджено режими роботи 20 об’єктам торгівлі та побуту, у тому числі: 12 магазинів, 2 аптеки, 1 аптечний пункт, 1 торговий відділ, 1 майстерня з ремонту взуття, 1 стоматологічний кабінет,             1 кафе, 1 перукарню.

Комісією для проведення суцільної комплексної перевірки додержання вимог законодавства суб’єктами торговельної діяльності всіх форм власності при виконавчому комітеті міської ради, до складу якої увійшли представники контролюючих органів міста, постійно проводяться комплексні перевірки з дотримання вимог законодавства у сфері торгівлі та побутового обслуговування населення.

Виконавчий комітет міської ради здійснює контроль за дотриманням суб’єктами господарювання Порядку заняття торговельною діяльністю і правил торговельного обслуговування населення. Зокрема, спеціалістом із захисту прав споживачів відділу з питань торгівлі та підприємництва управління економіки виконавчого комітету міської ради упродовж січня-вересня 2012 року розглянуто         97 звернень громадян, які вирішено на користь споживачів. Також здійснено                   147 перевірок, з них: об’єктів торгівлі щодо дотримання Порядку заняття торговельною діяльністю і правил торговельного обслуговування населення – 64, правил торгівлі на ринках – 18, щодо засобів вимірювального обладнання – 64, торгівлі тютюновими виробами – 92, торгівлі алкогольними напоями – 64, дотримання цінової політики – 136.

За даними Держмитслужби України за січень-червень 2012 року підприємства міста не здійснювали експорту товарів, тоді як імпорт становив 54,7 млн.дол. або 19,7% від обласного обсягу. Порівняно із січнем-червнем 2011 року імпорт товарів зменшено на 0,6%. Від’ємне сальдо зовнішньої торгівлі товарами становило                 54,7 млн.дол.

-  4  -

 

Експорт послуг становив 991,9 тис.дол.США або 5,7% від обласного показника, а імпорт − 466,1 тис.дол. (9,6%). Порівняно із січнем - червнем 2011 року. збільшено експорт послуг в 1,7 раза, а імпорт зменшено на 50,6%. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі послугами становило 505,8 тис.дол.

Обсяг прямих іноземних інвестицій в економіку міста станом на 1 липня                      2012 року становив 83,7 тис.дол.США (як і на початок року). У розрахунку на одну особу по місту вкладено 2,3 дол.США іноземних інвестицій (проти 141,6 дол.США у середньому по області).

Упроваджувалися системні заходи зі створення сприятливих умов для формування ефективного та соціально відповідального бізнес-середовища.

Реалізація економічних реформ у частині дерегуляції підприємницької діяльності забезпечила спрощення умов ведення бізнесу в місті. Здійснюється видача документів дозвільного характеру у дозвільному центрі виконавчого комітету міської ради. Так, упродовж 9 місяців 2012 року розглянуто 456 звернень суб’єктів господарювання, видано 411 документів дозвільного характеру, зареєстровано          92 декларацій, надано 117 консультацій місцевим дозвільним органом та                          417 державним адміністратором.

Налагоджено щоденний електронний обмін державного реєстратора реєстраційними даними з державними органами (установами) – учасниками реєстраційної процедури.

Фінансовий результат великих та середніх підприємств міста до оподаткування (крім банків, сільськогосподарських підприємств та бюджетних установ) за січень-червень 2012 року становив 3,6 млн.грн. збитку.

Прибутковими великими та середніми підприємствами, частка яких у загальній кількості становила 42,9%, одержано 1,5 млн.грн. прибутку.

Упродовж січня - червня 2012 року збитково працювали 57,1% підприємств, якими допущено збитки у розмірі 5,1 млн. гривень.

Рішенням двадцятої (позачергової) сесії Нетішинської міської ради                       VІ скликання від 10 січня 2012 року № 20/406 бюджет міста Нетішин на 2012 рік по доходах затверджено у сумі 113 млн. 982 тис. грн., по видатках – 113 млн.                           982 тис. грн., відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на  2012 рік", Бюджетного та Податкового кодексів України. Після внесення змін та уточнень доходи затверджені у сумі 120 млн. 267 тис. грн. та видатки у сумі 121 млн. 278 тис. гривень. Учасниками бюджетного процесу дотримано норми бюджетного законодавства та збалансованості показників бюджету міста.

У січні - вересні 2012 року до бюджету міста надійшло доходів у сумі                        88084,6 тис. гривень. Темп приросту до відповідного періоду минулого року становить 23,0 відсотка. План звітного періоду виконано на 102,3 відсотка. До загального фонду бюджету міста надійшло 80 млн. 513 тис. грн., у т.ч. трансферти           22 млн. 260 тис. гривень. Надходження доходів загального фонду, без врахування офіційних трансфертів, становлять 58 млн. 253 тис. гривень. Темп приросту до відповідного періоду минулого року склав 20,9 відсотків. План звітного періоду виконано на 100,7 відсотка.

До спеціального фонду надійшло (без врахування міжбюджетних трансфертів) 4 млн. 257 тис. грн., що на 1350,5 тис. грн. або 46,5 % більше порівняно з аналогічним періодом минулого року.

-  5  -

 

Рівень виконання доходів загального фонду (без трансфертів) бюджету міста до затверджених міською радою річних показників станом на 01 жовтня 2012 року становить 72,1 відсоток.

Темп зростання доходів бюджету міста (без трансфертів) до січня-вересня 2011 року становить 120,9 відсотків.

Обсяг податкових надходжень до бюджету міста у розрахунку на одиницю населення станом на 01 жовтня 2012 року становить 1633,4 гривень, що на 263,4 грн. більше січня-жовтня 2011 року.

Недоїмка до бюджету міста станом на 1 жовтня 2012 року складає 1635,9 тис. грн., у тому числі за основними платежами: плата за землю – 527,2 тис. грн., комунальний податок – 16,6 тис. грн., податок на доходи фізичних осіб –1075,4 тис. гривень.

Недоїмка до бюджету міста станом на 1 жовтня 2012 року складає 684,1 тис. грн. без врахування недоїмки по підприємствах-банкрутах, у тому числі за основними платежами: плата за землю – 205,6 тис. грн., комунальний податок – 16,6  тис. грн., податок на доходи фізичних осіб – 446,1 тис. гривень.

Темп зменшення податкового боргу за податковими зобов’язаннями платників (без пені) до зведеного бюджету становить 7,3 % до початку року.

За станом на 1 жовтня 2012 року на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в м.Нетішині перебуває 7163 пенсіонери, що на 363 особи або на 5,3 % більше ніж на 01 жовтня 2011 року. На виплату пенсій пенсіонерам міста за 9 місяців 2012 року управлінням Пенсійного фонду у м.Нетішині спрямовано 103942,6 тис. гривень, на 01 жовтня 2012 року розмір середньої пенсійної виплати по місту Нетішину становить 1782 грн. (на 01.10.2011 – 1544,27 грн.).

            За січень-червень 2012 року середньооблікова кількість штатних працівників по місту нараховувала 9597 осіб або 4,0% від загальної кількості по області. Середньомісячна заробітна плата працівників становила 4960,09 грн., що на 25,4% більше порівняно із січнем-червнем 2011 року та у 2,1 раза вище від середньої по області.

Так, станом на 1 листопада 2012 року, згідно зі статистичними даними, сума невиплаченої заробітної плати по економічно активних підприємствах, що надають статистичну звітність з праці, становить 398,7 тис. гривень, у порівнянні з 1 січня                2012 року борги зменшено на 356,2 тис. гривень.

Невчасно виплачена заробітна плата працівникам 4 підприємств, у тому числі у економічно неактивній організації "Нетішинська міська організація "Політична партія "Наша Україна". Заборгованість на економічно активних підприємствах будівельного та транспортного виду діяльностей виникла у зв’язку із значною дебіторською заборгованістю за виконані роботи.

За станом на 1 липня 2012 року погашено заборгованість з виплати заробітної плати працівникам комунального підприємства НМР "ЖКО".

Питання заборгованості на підприємствах міста постійно розглядається на кожному засіданні міської тимчасової комісії з питань погашення  заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат з обов’язковим запрошенням начальника та головного бухгалтера даного підприємства. Так, з початку 2012 року відбулось 11 засідань міської тимчасової комісії. За результатами роботи комісії прийняті відповідні рішення.

-  6  -

 

За січень-серпень 2012 року населенням міста сплачено за житлово-комунальні послуги, ураховуючи погашення боргів попередніх періодів, 21,3 млн.грн., що на 1,6% більше проти нарахованих за цей період платежів, зокрема за серпень - на 0,5% більше.

Заборгованість населення по оплаті житлово-комунальних послуг за січень - серпень зменшилась на 6,6% і на 1 вересня 2012 року становила 4,7 млн. гривень.                     У структурі заборгованості 49,4% і 27,1% відповідно припадало на заборгованість за послуги з утримання будинків та з централізованого опалення і гарячого водопостачання.

У серпні 2012 року мали борг за 3 місяці і більше за централізоване опалення і гаряче водопостачання 21,3% власників особових рахунків, 18,2% − за послуги з утримання будинків та 16,6% − за централізоване водопостачання і водовідведення. Середній термін заборгованості населення за всі послуги становив 1,8 місяця.

На 1 жовтня 2012 року у міському центрі зайнятості на обліку перебувало                         720 незайнятих трудовою діяльністю громадян, з яких 698 (96,9%) мали офіційний статус безробітного, що на 6,6% менше, ніж на 1 січня 2012 року. Жінки становили 64,0% безробітних, 59,9% молоді люди у віці до 35 років, 31,1% соціально незахищені громадяни та 3,2% вивільнені працівники.

Рівень зареєстрованого безробіття на 1 жовтня 2012 року по місту становив 2,7% постійного населення у працездатному віці, що на 0,1 в.п. вище, ніж на 1 жовтня                                        2011 року.

Із кожних 100 безробітних, які перебували на обліку на 1 жовтня 2012 року,                         51 раніше займали робітничі місця, а 38 – посади службовців.

За повідомленнями підприємств, установ і організацій міста на 1 жовтня                                  2012 року нараховувалось 19 вільних місць та вакантних посад; навантаження на одне вільне місце становило 38 незайнятих (проти 49 на 01.10.2011 р.), зокрема, на місце робітника 28, а на посаду службовця − 55 осіб.

У вересні 2012 року допомогу по безробіттю отримали 558 безробітних. На виплату допомоги витрачено коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття в сумі 448,3 тис.грн., а середній розмір допомоги становив 803 грн., що на 16,4% більше проти вересня 2011 року та дорівнює 72,9% від законодавчо встановленого мінімального рівня заробітної плати.

Зусиллями служби зайнятості за 9 місяців 2012 року працевлаштовано                      548 незайнятих осіб, рівень працевлаштування становив 27,4 відсотки. Шляхом надання дотацій роботодавцям з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття працевлаштовано 39 осіб, із них 24 особи квотної категорії. Одноразово виплачено допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності 16 безробітним організовано професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації для 175 безробітних громадян. До виконання тимчасових громадських робіт залучено 279 осіб.

Згідно моніторингу щодо створення нових робочих місць за січень-вересень                        2012 року створено 518 нових робочих місць, ліквідовано – 409 робочих місць.

У січні-вересні 2012 року спеціалістами громадської приймальні прийнято від громадян 2305 заяв, що на 236 заяв або на 11 % більше ніж у січні-вересні 2011 року.

Загальна сума коштів для фінансування всіх видів допомог за 9 місяців                 2012 року склала 20012,7 тис. грн., що на 3506,2 тис. грн. або на 21,2 % більше від фінансування у січні-вересні 2011 року.

-  7  -

 

Станом на 01 жовтня.2012 року існувала заборгованість з виплати допомоги на догляд за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу. З решти видів допомог заборгованість відсутня.

Упродовж січня-вересня 2012 року управлінням призначено одноразову винаго-роду 26 жінкам, яким присвоєно почесне звання України "Мати-героїня", на загальну суму 279,0 тис.грн. Виплачено означену винагороду 14 особам на суму 150,2 тис. гривень.

У місті функціонує Нетішинський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг). На обліку Нетішинського територіального центру перебуває 1159 осіб. Функціонує 2 відділення: соціальної допомоги на дому та відділення організації надання адресної грошової та натуральної допомоги. Відділення соціальної допомоги вдома обслуговує 172 одиноких непрацездатних особи. Для них надаються всі види послуг відповідно до їх  запитів і потреб: перукарем – 560 послуг, швачкою – 161 послуга. Соціальні послуги територіальним центром надаються безкоштовно. Рішенням виконавчого комітету міської ради від 20 вересня 2012 року        № 302 затверджено перелік платних соціальних послуг, які надаються Нетішинським територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг), та положення про порядок та умови їх надання. Також міською радою творено комісію, яка звільнятиме від плати за соціальні послуги осіб, які мають рідних, які згідно законодавства зобов’язані забезпечити їм догляд.

Також, у місті функціонує центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів, який відвідують діти з хворобою ДЦП, із соматичними захворюваннями та із хворобою Дауна. У центрі працює відділення ранньої соціальної реабілітації (20 дітей віком від     2 до 7 років) та відділення соціальної реабілітації (від 7 до 14 років). З дітьми, які відві-дують центр амбулаторно, займаються лікарі-педіатр та ортопед. Проводиться огляд дітей та призначаються необхідні процедури у присутності батьків. З дітьми також займаються спеціаліст з фізичної реабілітації, вчителі-реабілітологи та асистенти вчителів-реабілітологів. Діти, які тривалий час не відвідують центр через хворобу, отримують такий вид послуги як соціально-педагогічний патронат. У центрі працює група "Матері та дитини", в якій діти віком від 1 місяця до 2 років проходять реабілітацію за направленням ДЗ "СМСЧ № 4". Діти, які стаціонарно відвідують центр, знаходяться у ньому без супроводу батьків повний робочий день, мають 4-х разове харчування.

Упродовж січня-вересня 2012 року центр надав 50 реабілітаційних послуг для дітей-інвалідів.

В місті функціонує 8 дошкільних навчальних закладів, 3 загальноосвітніх школи та НВК "школа-ліцей", 3 позашкільних заклади.

Фактична мережа дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів затверджена рішенням виконавчого комітету Нетішинської міської ради від                       20 вересня 2012 року № 306.

Виконавчим комітетом міської ради здійснюється організація обліку дітей дошкільного і шкільного віку. Означений облік дітей відображено у списках дітей і підлітків шкільного віку від 6 до 18 років, дітей, яким до 1 вересня 2012 року виповнюється 5 років (2006-2007 років народження) та дітей дошкільного віку від            0 до 6 років, які затверджені рішенням виконавчого комітету міської ради від                     09 серпня 2012 року № 237 "Про затвердження списків дітей і підлітків шкільного віку".

У трьох загальноосвітніх навчальних закладах міста та НВК "Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів та ліцей" навчається 3661 учень.

-  8  -

 

Усі навчальні заклади міста комп’ютеризовано. Створено сайти в усіх дошкільних навчальних закладах. 12 працівників шкіл міста пройшли навчання за програмами "Інтел.навчання для майбутнього", "Партнерство заради навчання. Курс ІКТ". У загальноосвітніх закладах міста проведено моніторинг рівня володіння медпрацівниками ІКТ. В навчально-виховному комплексі за рахунок коштів державного бюджету придбано сучасний кабінет хімії, за кошти обласного бюджету придбано перший НКК в ЗОШ № 1, за кошти бюджету міста придбано модеми, за рахунок благодійних внесків придбано багатофункціональний пристрій дошка учнівська, ноутбук, телевізор, мультимедійний проектор, шкільні дошки, комп’ютерну техніку. За рахунок коштів бюджету міста придбано технологічне обладнання на загальну суму 78750 гривень.

Вживалися заходи щодо розвитку та підтримки діяльності мережі соціальних установ з питань сім’ї, дітей та молоді.

Службою у справах дітей виконавчого комітету міської ради постійно прово-диться робота, спрямована на профілактику дитячої бездоглядності, безпритульності та запобігання правопорушенням серед дітей, та їх соціального захисту.

З метою запобігання дитячій бездоглядності, попередження злочинності та правопорушень серед дітей та учнівської молоді міста, службою у справах дітей виконавчого комітету міської ради спільно з групою кримінальної міліції у справах дітей Нетішинського МВ УМВС України в Хмельницькій області сформовано інформаційний банк даних дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей із сімей, які опинились в складних життєвих обставинах та неповнолітніх, які схильні до правопорушень, пияцтва, наркоманії та бродяжництва. Постійно проводиться аналіз стану злочинності серед дітей, практикується проведення спільних рейдів з питань правопорушень і бездоглядності: "Діти вулиці", "Вокзал", "Урок", "Сім’я і діти", "Підліток". Так, упродовж січня-вересня 2012 року проведено 58 спільних цільових рейдів за результатами яких надано відповідну допомогу дітям згідно з виявленими фактами, а саме: 1 дитину влаштовано до притулку для дітей служби у справах дітей обласної державної адміністрації,                1 дитину вилучено з сім’ї. 9 дітей повернуто на навчання, ініційовано притягнення    12 батьків до відповідальності за неналежне виконання батьківських обов’язків, проведено 67 індивідуально-профілактичних бесід з дітьми та батьками, надано їм консультативну допомогу, взято на облік 23 дитини. Окрім того, обстежено умови  проживання та виховання 60 дітей із 42 сімей, які опинились у складних життєвих обставинах. Всього за звітний період обстежено 129 сімей. Ініційовано притягнення       2 батьків до кримінальної відповідальності за вчинення насильства над дітьми. 

Всього на обліку у службі у справах дітей виконавчого комітету міської ради перебуває 51 дитина-сирота та дитина, позбавлена батьківського піклування.

З метою недопущення скоєння злочинів, хуліганських дій, вживання спиртних та наркотичних речовин постійно обстежуються місця масового скупчення молоді.

Кожен третій тиждень місяця оголошено тижнем профілактики дитячої бездоглядності та правопорушень серед дітей, пропаганди здорового способу життя.

Розроблено та затверджено "Систему взаємоінформування" між службою у справах дітей, відділом освіти, відділом у справах сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету міської ради, центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, органом опіки та піклування виконавчого комітету міської ради, кримінальної міліції у справах дітей  Нетішинського  МВ  УМВС  України  в Хмельницькій області, міським

-  9  -

 

судом, ДЗ "СМСЧ № 4", міською громадською організацією Товариства Червоного Хреста України про дітей, які скоїли злочини та правопорушення, затримані за вживання наркотичних речовин, алкогольних напоїв, бродяжать, жебракують, залишили заклади освіти, бездоглядні, знаходяться в особливо важких та надзвичайних умовах, щодо яких скоєно насилля, виховуються в сім’ях, які опинились в складних життєвих обставинах.

За станом на 20 жовтня 2012 року забезпечено оздоровчими та відпочинковими послугами 1178 дітей пільгових категорій. Із бюджету міста на організацію відпочинку та оздоровлення  дітей виділено кошти у сумі 180 тис. 400 гривень.

Державний заклад "Спеціалізована медико-санітарна частина № 4" забезпечує доступність та безоплатність медичного обслуговування на контрольованій території в межах наданих повноважень.

Обмежень в доступності медичного обслуговування як на амбулаторно-поліклінічному, так і на стаціонарному етапах немає.

Для осіб з обмеженими фізичними можливостями забезпечено безперешкодний доступ у лікувальний заклад – будівлі обладнані пандусами, пасажирськими та вантажними ліфтами.

ДЗ "СМСЧ № 4" укомплектований середнім медичним персоналом на 100 відсот-ків. Відчувається дефіцит в лікарських кадрах. Особливо це стосується лікарів таких спеціальностей: педіатрія (2 особи), неонатологія (1 особа), інші спеціальності (5 осіб).

Замовлення на молодих спеціалістів упродовж січня-вересня 2012 року в управління охорони здоров’я Хмельницької обласної державної адміністрації не надавались.

Між ДЗ "СМСЧ № 4" та вищими навчальними закладами не передбачено укладення договорів на підготовку спеціалістів. Молодими спеціалістами ДЗ "СМСЧ № 4" поповнюється в обмеженій кількості і тільки за рахунок тих випускників, батьки яких проживають у місті Нетішин.

Щорічно складаються плани з післядипломної підготовки як лікарів, так і середнього медичного персоналу на центральних та регіональних базах післядипломної освіти (Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика, Харківська медична академія післядипломної освіти, Тернопільський медичний університет, Львівський медичний університет).

У 2012 році місто Нетішин долучилось до програми "Бібліоміст", що реалізується в Україні благодійним фондом Білла Гейтса, нетішинські бібліотеки стали в один ряд із іншими бібліотеками України. Згідно з програмою "Бібліоміст" нетішинські бібліотеки отримали 15 комп’ютерів, 4 принтери, 15 веб-камер та програмне забезпечення. Обладнання було встановлене у центральній бібліотеці, бібліотеках для дітей та юнацтва, а також у міській бібліотеці №3, що в садибній забудові міста. Сума, на яку міська громада отримала комп’ютерну техніку, склала понад 300 тисяч гривень.

Завдяки проведеній роботі та впровадженню економічних реформ у місті вдалося досягти позитивних результатів в економіці та соціальній сфері.

 

 

Секретар міської ради                                                                              М.М.Степаненко