Розмір шрифту  Інтервал  Кольорова схема Вимкнути
  • Тобі, Нетішине:
    «Ти – дивовижний влітку й восени, у заметіль весняну чи зимову…»

«Ні!» - дитячому жебрацтву!

В теперішній час нікого із нас не здивує жінка, що сидить і просить милостині із немовлям на руках, або ж неповнолітні діти, які бігають за відвідувачами магазинів чи інших торгових точок, і в буквальному сенсі слова «з протягнутою рукою». Дуже часті випадки того, що неповнолітніх самі дорослі втягують у жебрацтво, примушуючи їх йти та просити милостині у перехожих, сподіваючись на те, що вони допоможуть коштами, адже людям шкода дивитися на в шмаття одягнених, неохайних та з «голодними» очима діточок.

Як визначив законодавець, згідно ст.304 Кримінального кодексу України - втягнення у заняття жебрацтвом – це умисне схиляння неповнолітнього у будь-який спосіб до систематичного випрошування грошей, речей, інших матеріальних цінностей у сторонніх осіб як самостійно неповнолітнім, так і спільно з дорослими особами. Схиляння може проявлятися в підбурюванні або примушуванні неповнолітнього до самостійного заняття такою антигромадською діяльністю або в залученні його до участі у такій діяльності разом з дорослим.

Жебракування неповнолітніх негативно впливає на подальший розвиток самої дитини. У неї змінюється світогляд не в кращу сторону, а від цього й усе подальше життя.

З подібними проявами в суспільстві повинні боротися усі громадяни без винятку , а тому при здобутті будь-якої інформації, щодо втягнення дорослими неповнолітніх у жебрацтво,  не будьте байдужими, а зверніться у найближчий відділок міліції та сповість про злочинців.

 

Старший оперуповноважений КМСД
Нетішинського МВ УМВС України
в Хмельницькій області
капітан міліції Чаленко Н.О.