Розмір шрифту  Інтервал  Кольорова схема Вимкнути
  • Тобі, Нетішине:
    «Ти – дивовижний влітку й восени, у заметіль весняну чи зимову…»

Міліція застерігає

Популярність інтернет-магазинів призводить до того, що шахраї розробляють все нові і нові схеми заволодіння чужими коштам, адже коло потенційних жертв завдяки інтернет-ресурсу дуже широке, а розшукати та покарати винахідників практично неможливо, адже шахраї та потерпілі найчастіше перебувають у різних куточках держави.

Незважаючи на численні застереження правоохоронців на шпальтах видання «Нетішинський вісник», жителі нашого міста продовжують «попадатися на гачок» злочинців. Так, до чергової частини звертаються люди, що стали жертвами шахрайств через Інтернет. Схема злочину наступна: Людина (майбутній постраждалий) продає річ через мережу Інтернет. Шахрай, користуючись нагодою, телефонує на вказаний продавцем контактний телефон та повідомляє, що хоче цю річ придбати. Продавець повідомляє номер розрахункового рахунку. Шахрай через деякий час телефонує та запевнює, що гроші перерахував, однак згодом з’ясовується, що кошти не надійшли. Збентежений продавець зв’язується з «покупцем», той «переймаючись непорозумінням» влаштовує телефонну розмову з «консультантом банка». Останній пояснює, що виникла затримка з перерахунком, необхідно підійти до найближчого банківського терміналу та виконати певні операції (шахраї у розмові вживають складну банківську термінологію, психологічно тиснуть, пропонують створити «віртуальні картки», все що завгодно, аби жертва втратила пильність). Зазвичай потерпілий слухняно виконує усі вказівки «компетентного банківського співробітника» та згодом з’ясовує, що ніяких коштів до нього не надходило, натомість усі гроші, що були на його картці зникають.

Правоохоронні органи застерігають: не піддавайтесь впливу шахраїв, перевіряйте незнайомців, що Вам телефонують, не повідомляйте своєї конфіденційної інформації в телефонному режимі, завжди перестраховуйтесь.

 

Інна Юзюк, капітан міліції