Міліція застерігає
Вже не вперше телевізійного екрану лунає заклик до громадян бути уважнішими аби не попастися на гачок інтернет-шахраїв. Та на жаль, жертв даного виду злочину стає все більше. Упіймати зловмисників-махінаторів, що вигадують хитрі схеми виманювання грошей з людей практично неможливо, адже з розвитком інтернет , банківських, мобільних технологій, удосконалюються й методи їх використання з метою наживи. До Нетішинського міського відділу міліції тільки з початку року звернулось близько 15 потерпілих від різного роду шахрайств. Хотілося б розповісти про найрозповсюдженіші схеми дій злодіїв:
- На Ваш мобільний з невідомого номера телефонує особа та представляється працівником правоохоронних органів. Повідомляє, що Ваш близький родич (батько, син, брат, племінник) скоїв правопорушення, йому загрожує кримінальна відповідальність, та Ви можете уникнути неприємностей, якщо перерахуєте кошти ( вимагають від 5 до 10 тисяч гривень) на певний картковий рахунок.
- Ви розмістили Інтернет оголошення про продаж певної речі на сайті, через деякий час Вам телефонує «потенційний покупець» та впевнено повідомляє, що збирається у Вас цю річ придбати. Ви повідомляєте номер свого карткового рахунку. Наступного дня Вам знову телефонують так звані представники банку і повідомляють, що ваш картковий рахунок намагались поповнити, та операція була зупинена через технічні неполадки. Для завершення операції Вам необхідно підійти до першого - ліпшого терміналу та виконати вказівки оператора банку. В результаті, усі гроші, що були на вашому картковому рахунку (чи то кредитна картка чи картка для виплат) переходять у руки шахраїв.
- Вам телефонує жінка з приємним тембром, представляється працівником туристичної фірми та вітає Вас із тим, що Ви стали переможцем акції та виграли подорож до екзотичної країни. Приз буде надісланий Вам по пошті, та для його отримання необхідно якнайшвидше сплатити так званий «податок у пенсійний фонд». Вам диктують картковий рахунок, на який треба перерахувати «відсоток за вартість призу»,зазвичай шахраї вказують суму наприклад 456 гривень, 20 коп, начебто самий точний відсоток від виграшу. Та після перерахунку коштів зникають привітні оператори із міфічним виграшем.
- Ще один улюблений прийом шахраїв: у популярному серед користувачів інтернет-магазині Вам в очі потрапляє певна цінна річ за дуже низькою ціною. Ви телефонуєте до власника, який повідомляє, що поспішає із продажем та згоден на усі Ваші умови, та перш за все просить терміново перерахувати передоплату за товар. Ви, розуміючи що у будь-який момент може з’явитися інший покупець, якнайшвидше перераховуєте свої гроші на вказаний «продавцем» картковий рахунок. Н вже наступного дня «везіння» закінчується та такий довгоочікуваний товар до вас так і не дійде.
На жаль, жертвами таких махінацій може стати будь-хто, встановити осіб, що скоюють такі злочини непросто, зазвичай, ці люди перебувають у інших містах, своїх жертв вибирають випадково, спілкування відбувається дистанційно, упізнати шахраїв за зовнішнім виглядом чи за голосом неможливо. Тож, бережіть своє майно.
Інна Юзюк, капітан міліції