Розмір шрифту  Інтервал  Кольорова схема Вимкнути
  • Тобі, Нетішине:
    «Ти – дивовижний влітку й восени, у заметіль весняну чи зимову…»

Увага: «мобільні» шахраї!

Останнім часом мешканці нашого міста все частіше стають жертвами «мобільних» шахраїв. Зазвичай, зловмисник представляється працівником правоохоронних органів та вимагає гроші.

Варто прислухатись до наших порад, аби не постраждати  від пасток аферистів. Тож, якщо саме Вам телефонує незнайомець та намагається ошукати:

  • не поспішайте виконувати його умови. Звичайно .у ситуації , коли телефоном повідомляють, що з близькою людиною трапилось лихо украй важливо залишатись спокійним. І все ж спробуйте тримати себе в руках.
  • не називайте ім’я своїх близьких. Навпаки: попросіть людину, яка відрекомендувалась працівником міліції назвати дані вашого родича. Здебільшого злочинці не мають такої інформації, а Ваш номер набрали як одну з багатьох комбінацій.
  • за можливості з’ясуйте особисті дані людини, яка вам телефонує ,в якому саме райвідділі перебуває ваш родич.
  • постарайтесь припинити розмову з людиною, яка вам телефонує і передзвоніть до міліції, щоб перевірити інформацію, яку ви отримали. Дійте за вказівкою працівників райвідділу.
  • спробуйте негайно зателефонувати тому, хто нібито потребує негайної допомоги.
  • зателефонуйте до міліції та повідомте, що вас намагались ошукати. Таким чином ви збільшуєте шанси правоохоронців розшукати злодіїв та вбережете багатьох людей від можливості бути ошуканими.

 

Інна Юзюк, інспектор по роботі з населенням
та громадськими формуваннями майор міліції

 

Як уберегтися від крадіжок
двоколісних транспортних засобів, що почастішали

 

У розпал літнього сезону у нашому місті почастішали випадки заволодіння двоколісними транспортними засобами, такими як скутери, моторолери, велосипеди. З початку літа зареєстровано 7 таких випадків. Навіть деякі автолюбителі пересідають на ці більш зручні і економні транспортні засоби. Але не треба забувати про регулярні угони цього виду транспорту. Тому краще обладнати його сигналізацію або прив’язувати спеціальним ланцюгом з кодовим замком до дерева, огорожі або стовпа. Зберігати скутери чи велосипеди можна у власній квартирі чи в гаражі. Постарайтесь не залишати транспортний засіб на вулиці на тривалий час.

Навіть якщо ваш транспортний засіб зберігається у гаражі, за можливості встановлюйте на ньому два замки різного типу. Не тримайте документи і ключі від транспортних засобів у гаражі. Не розповідайте малознайомим людям про те, що саме зберігаєте у гаражі. Не дайте можливості крадіям зібрати інформацію про ваше майно. Не зайвим буде й встановлення протиугінного замку на тормозному диску. Не зайвим буде видряпати, вигравірувати на важливих вузлах та деталях транспортного засобу свій підпис або й ім’я. Крадіям буде складніше збути такий скутер чи велосипед.

 

Якщо Ви все ж зберігаєте скутер на вулиці скористайтесь наступними порадами:

  • блокуйте руль;
  • заднє колесо складніше зняти, тому прив’яжіть його якісним коленим цепом, не використовуйте для цього велосипедні троси, від крадійських знаряд злому вони безсилі.
  • встановіть відеореєстратор для скутерів та велосипедів. Такі прилади легко маскуються під брелки від ключів. Користь від них неабияка: при ДТП допомагає встановити хронологію та деталі події, а при угоні дозволяє відстежити місце знаходження транспортного засобу.
  • ставте ваш скутер на видне місце, бажано так, щоб Ви самі могли його бачити. Якщо ви залишаєте транспортний засіб біля магазину, супермаркету, постарайтесь поставити його навпроти відеокамер, або ж попросіть охоронців придивитись за Вашим залізним конем.

Пам’ятайте головне, збереження Вашого майне залежить тільки від Вас.

 

Інна Юзюк, інспектор по роботі з населенням
та громадськими формуваннями майор міліції