Адміністративна відповідальність за порушення сплати та подання звітності з ЄСВ
Згідно зі ст. 1651 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 7 грудня 1984 року № 8073-Х (далі - КУаП) зі змінами та доповненнями порушення законодавства про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ), зокрема, неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності щодо ЄСВ, тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 грн. – 510 грн.). Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню, тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від тридцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510 грн. – 680 грн.).Несплата або несвоєчасна сплата ЄСВ, у тому числі авансових платежів:
- у сумі, що не перевищує трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (до 5100 грн.), тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від двадцяти п'яти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (425 грн. – 850 грн.)
- у сумі більше трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (більше 5100 грн.) тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 грн. – 1700 грн.).
Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 грн. – 5100 грн.).
Тобто, адміністративна відповідальність відповідно до ст. 1651 КУаП застосовується до посадових осіб юридичних осіб та посадових осіб фізичних осіб – підприємців, які допустили вищезазначені порушення.
Громадянин - суб’єкт підприємницької діяльності може бути визнаний службовою (посадовою особою) лише тоді, коли такий громадянин на умовах трудового договору наймає працівників для сприяння йому у здійсненні підприємницької діяльності. За таких обставин він набуває організаційно-розпорядчих повноважень стосовно найманих працівників (право ставити перед ними певні завдання, визначати розмір заробітної плати, розпорядок робочого дня, застосовувати дисциплінарні стягнення тощо) (лист Міністерства юстиції України від 03.11.2006 року № 22-48-548). Тобто, адміністративна відповідальність застосовується до підприємців – роботодавців та не застосовується до фізичних осіб підприємців, які не мають найманих працівників та подають до органів доходів і зборів звіт щодо сум нарахованого ЄСВ самі за себе.
Шановні платники! Задля уникнення адміністративної відповідальності слідкуйте за своєчасністю подання звітності та перерахування ЄСВ, правильністю заповнення розрахункових документів на сплату ЄСВ. Про стан розрахунків по ЄСВ ви завжди можете дізнатись за тел. 9-06-25 або в каб. 329 Нетішинського відділення Славутської ОДПІ.
Нетішинське відділення Славутської ОДПІ