Розмір шрифту  Інтервал  Кольорова схема Вимкнути
  • Тобі, Нетішине:
    «Ти – дивовижний влітку й восени, у заметіль весняну чи зимову…»

Нова форма Книги обліку доходів і витрат

            Наказом Міндоходів України від 16 вересня 2013 року № 481 затверджено нову форму Книги обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи – підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність (далі – Книга), та Порядок її ведення. Наказ № 481 набув чинності від 18 жовтня 2013 року.

            Ведення нової форми Книги запроваджується для підприємців на загальній системі оподаткування та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність.

            Порівняно з попередньою формою, нова Книга стала простішою і конкретнішою:

  • дані Книги заповнюються у гривнях з копійками;
  • записи про отримані доходи й документально підтверджені витрати здійснюються на підставі первинних документів за підсумком робочого дня, протягом якого отримано дохід;
  • Книга ведеться в паперовому або електронному вигляді за вибором платника податків. Для ведення Книги в електронній формі необхідно: отримати посилені сертифікати відкритих ключів, укласти договір з контролюючим органом про визнання електронних документів, сформувати заяву на отримання Книги і надіслати її до контролюючого органу за місцем податкового обліку засобами електронного зв’язку з дотриманням умов щодо реєстрації електронного підпису;
  • строк зберігання Книги – 3 роки після закінчення звітного періоду, в якому здійснено останній запис.

 

Затверджено нові порядки реєстрації і застосування РРО, КОРО

 

            Міністерством доходів і зборів України затверджено нормативно-правові акти щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій (наказ від 28 серпня 2013 року № 417 набув чинності з 18 жовтня 2013 року).

            Даним наказом затверджено: порядок реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги); порядок реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації операцій з купівлі-продажу іноземної валюти; порядок реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій; порядок опломбування реєстраторів розрахункових операцій.

            Відповідними порядками установлено форми заяв про реєстрацію/відміну реєстрації КОРО, РРО і форми заяв про реєстрацію/відміну реєстрації РРО з купівлі-продажу іноземної валюти. Раніше такі заяви подавалися в довільній формі.

            Ознайомитись із даним наказом та новими формами бланків можна на офіційному сайті Міністерства доходів і зборів України за наступним посиланням:

http://minrd.gov.ua/diyalnist-/zakonodavstvo-pro-diyalnis/nakazi-pro-diyalnist/62854.html

 

М.Л. Ковтун,
заступник начальника Славутської ОДПІ