Небезпека виникнення пожеж в лісних масивах
З початку 2015 року в Хмельницькій області виникло 249 пожеж. Збитки від яких склали понад 4,5 млн. гривень.
З настанням сонячної погоди люди частіше почали відвідувати власні дачні масиви, почастішали походи до лісу, щоб відпочити від напружених буднів. Але із-за нехтування правил пожежної безпеки нерідко виникають пожежі саме на відкритих територіях власних домоволодінь, лісових масивах та степових зонах. Нерідко такі пожежі призводять до загорань розташованих поруч будівель, а також пожеж лісових насаджень та торфовищ, у зв’язку з чим державі наносяться значні матеріальні та екологічні збитки.
Перед початком розведення вогнища на галявині потрібно зняти верхній горючий шар (горюча підстилка, листя, трава). По можливості треба обкласти багаття камінням або обсипати піском. Не розпалюйте вогнище поблизу звисаючих крон дерев, в хвойних молодняках, серед сухого очерету. Не залишайте відкритий вогонь без нагляду. Коли потреба у вогні зникає, загасіть його, заливши водою або закидавши землею. Залишайте місце відпочинку, впевнившись, що вогнище повністю погашено.
У зв`язку з цим, Державна служба України з надзвичайних ситуацій звертається до всіх громадян з застереженням:
Шановні громадяни! Дотримуючись даних елементарних правил, ми зробимо безпечним наш відпочинок і не допустимо знищення нашої природи.
Пам'ятайте! Для виникнення пожежі достатньо однієї іскри.
При виникненні пожежі з найближчого телефону необхідно негайно повідомити пожежно-рятувальну службу за телефоном 101 або 3-14-01 та до прибуття підрозділів пожежної охорони приступити до самостійного гасіння підручними засобами.
3 державний пожежно-рятувальний загін