КЗ Публічна бібліотека Нетішинської міської територіальної громади
До складу Комунального закладу «Публічна бібліотека Нетішинської міської територіальної громади» входять: центральна Публічна бібліотека (ЦПБ), бібліотека-філія №1 для дітей (БФ№1), бібліотека-філія №2 для юнацтва (БФ№2), бібліотека-філія №3 (БФ№3), бібліотека-філія №4 (БФ№4), бібліотека-філія №5 с. Старий Кривин (БФ№5). Керівник – Апончук Ольга Олександрівна.
Бібліотеки міста функціонують заради найкращого виконання головного обов’язку – якісного та оперативного обслуговування всіх категорій користувачів, забезпечення потреб їх в отриманні інформації.
До послуг користувачів універсальний книжковий фонд, який налічує майже 88 тис. прим. видань, серед них: книги, періодичні видання, аудіовізуальні матеріали, видання історичної, науково-популярної, довідкової та художньої літератури.
У бібліотеках можна:
- отримати літературу додому;
- попрацювати у читальній залі та пункті вільного доступу до Інтернету;
- скористатися інформаційними ресурсами Інтернету та безкоштовним Wi-Fi;
- отримати довідки з різних галузей знань з використанням традиційних та електронних ресурсів бібліотеки;
- відвідати літературні вечори, тематичні заходи.
Всі 6 бібліотек Нетішинської міської територіальної громади комп’ютеризовані, мають доступ до Інтернет та оснащені технічними засобами.
У бібліотеках КЗ «ПБ» діють Пункти доступу громадян до офіційної інформації органів влади (ПДГ) та Інформаційний пункт електронних послуг.
Бібліотеки нашого міста мають чималий досвід навчання відвідувачів комп’ютерній грамотності, використання онлайнових-сервісів та сучасних каналів цифрової комунікації. Працівники КЗ «ПБ» майже 3 роки назад долучилися до проекту «Дія. Цифрова освіта», який націлений на підвищення цифрової грамотності громадян та мешканців громади, пройшли навчання та отримали сертифікати, які засвідчують здобуття ними високого, базового і середніх рівнів знань з цифрової грамотності.
На сьогодні 2 бібліотеки (центральна Публічна бібліотека, бібліотека-філія №5) входять до мережі цифрових хабів.
У бібліотеках проводяться групові тренінги для користувачів, які виявляють бажання розширити кругозір та покращити навички з використанням спеціальної платформи проекту «Дія. Цифрова освіта».
Проходять також індивідуальні навчання, консультації по цифровій грамотності з користувачами.
Бібліотеки пропонують різноманітні заходи на підтримку читання та підвищення статусу книги.
У бібліотеках міської територіальної громади діють 5 клубів за інтересами різного спрямування. При центральній Публічній бібліотеці діє літературне об`єднання «Натхнення», яке згуртувало любителів поезії. У бібліотеці-філії №1 для дітей продовжує свою роботу клуб за інтересами художньо-мистецького спрямування «Світлячок». Протягом багатьох років у бібліотеці-філії №2 для юнацтва діє клуб за інтересами «Правознавець». У бібліотеці-філії №3 діє клуб за інтересами «Чарівниця», народознавчого напрямку. З 2023 року у бібліотеці-філії №4 почав діяти клуб за інтересами декоративно-ужиткового спрямування «BiblioArt». При бібліотеці-філії №5 діє дитячий клуб-гурток за інтересами «Що? Де? Коли?». Засідання клубів проходять щоквартально, згідно планів роботи.